Najdroższy wariant Galaxy Note 9 sprzedaje się najlepiej

Choć różnica w cenie jest całkiem spora, to koreańscy klienci preferują najdroższy wariant Galaxy Note 9. Najlepiej sprzedaje się bowiem wersja z 512 GB pamięci.

Mogłoby się wydawać, że klienci są przeciwni wysokim cenom nowych modeli smartfonów i będą kupować najtańsze ich warianty. Okazuje się jednak, że w przypadku najnowszego flagowca Samsunga jest dokładnie odwrotnie. Klienci bowiem znacznie chętniej wybierają wariant najdroższy.

Według największego południowokoreańskiego operatora telekomunikacyjnego SK Telecom, klienci zdecydowanie częściej wybierają Galaxy Note 9 z 512 GB pamięci niż ze 128 GB. Oczywiście są to wyniki przedsprzedażowe, gdyż nowy produkt na sklepowych półkach pojawi się dopiero w najbliższy piątek. Po premierze mogą więc być zupełnie inne. To jednak dość zaskakująca wiadomość biorąc pod uwagę fakt, że wariant z 512 GB pamięci kosztuje aż 200 dolarów drożej. A mimo to klienci są zadowoleni, płacąc dodatkowo za więcej miejsca na dane.

Oczywiście Galaxy Note 9, podobnie jak niemal każdy smartfon z Androidem, posiada slot na kartę microSD. Rozszerzenie pamięci nie stanowi więc żadnego problemu. Być może chodzi jednak o to, że pamięć wbudowana oferuje znacznie szybszy dostęp. Stąd też klienci wybierają wersję oferującą więcej pamięci flash. No i nie trzeba ze sobą nosić kart, które bardzo łatwo zgubić. Przypomnę, że nowy smartfon jest oferowany także w polskich sklepach.

Galaxy Note 9

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...