Snapdragon X20 – nowy modem Qualcomma

Już wkrótce prędkość pobierania danych w przypadku smartfonów, stanie się znacznie większa od sztywnych łącz używanych w naszych domach. Qualcomm zaprezentował bowiem najnowszy modem LTE Cat 18.

Modemy instalowane w smartfonach praktycznie z roku na rok stają się coraz szybsze. Już teraz te, które znajdziemy w najnowszych modelach pozwalają pobierać dane z prędkością ponad 600 Mbps, a wkrótce będziemy mogli skorzystać z jeszcze szybszych transferów.Qualcomm zaprezentował właśnie nowy modem Snapdragon X20 LTE, przeznaczony dla urządzeń mobilnych. Jest to chip LTE Cat 18, a więc najnowsza generacja układu komunikacyjnego, pozwalająca teoretycznie pobierać z sieci dane z prędkością do 1,2 Gbps. Upload pozostaje jednak taki sam jak w przypadku modemów CAT 13 i wynosi 150 Mbps.

Uzyskanie takiej prędkości pobierania plików możliwe jest dzięki agregacji pięciu 20 MHz kanałów, zamiast czterech, jak ma to miejsce w modemach X16 (Cat 16 1 Gbps). Jest to więc łączenie ze sobą kilku strumieni danych korzystających z tej samej częstotliwości.

Modem oprócz obsługi standardu VoLTE obsługuje także HD voice poprzez drugą kartę SIM. Dzięki temu prowadzone rozmowy będą znacznie wyższej jakości.

Qualcomm twierdzi, że współpracuje z operatorami telekomunikacyjnymi, by zwiększyć liczbę sieci obsługujących Gigabitowe LTE. Możliwości Snapdragon X20 będą więc w pełni wykorzystywane w przypadku około 90% operatorów.

Trzeba jednak pamiętać, ze z tak dużą prędkością pobierania danych, nasz comiesięczny pakiet wyczerpie się błyskawicznie. Warto więc postarać się o lepszy abonament, który zapewni nam nieograniczony internet.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...