Sony Mobile prawdopodobnie zwolni połowę swych pracowników

Sony nadal nie zamierza porzucać rynku urządzeń mobilnych, lecz sytuacja Sony Mobile staje się coraz gorsza. Firma ponoć zamierza zwolnić połowę pracowników.

Od kilku lat Sony praktycznie nie istnieje na rynku urządzeń mobilnych. Firma, która niegdyś dominowała w tej branży, obecnie przestała się w niej liczyć. Taka sytuacja trwa już od dłuższego czasu i z roku na rok staje się coraz gorsza. W 2010 roku japoński koncern miał jeszcze 3 procentowy udział w rynku smartfonów. Obecnie spadł on poniżej 1 procenta. Natomiast firma nie jest już w stanie nawiązać równorzędnej walki z coraz mocniejszymi rywalami, takimi jak Samsung, czy Huawei.

Jak dotąd koncern nie zdecydował o całkowitym zamknięciu działu mobilnego, ale pojawiają się pogłoski i wycofaniu się z kilku dużych rynków. Sytuacja musi jednak wyglądać coraz gorszej. Najnowszy raport Nikkei sugeruje bowiem plan zwolnienia połowy pracowników z działu zajmującego się urządzeniami mobilnymi i pozostawienie jedynie 2000 osób.

Część z nich zapewne trafi do innych działów, ale reszta będzie zmuszona do szukania nowego zajęcia. Ograniczenie kadry pozwoli japońskiemu koncernowi skupić się na sprzedaży swych urządzeń w Europie oraz Wschodniej Azji. Pozostałe rynku pójdą w odstawkę.

Na razie informacje nie są oficjalnie potwierdzone, ale raczej nie byłoby dużym zaskoczeniem, gdyby okazały się prawdziwe.

Sony Mobile

Źródło: Nikkei.com

You may also like...