Twitter zautomatyzuje proces blokowania uciążliwych kont

Twitter zapowiedział wprowadzenie nowego narzędzia, które zautomatyzuje proces wyciszania i blokowania napastliwych użytkowników. Nie trzeba już będzie robić tego ręcznie.

Twitter podobnie jak inne media społecznościowe, pełny jest sfrustrowanych osób, którym się w życiu nie powiodło. Ich życiowym celem staje się wówczas przeszkadzanie innym, więc na okrągło zalewają konta wulgarnymi wpisami, a także hejterskimi wiadomościami.

Portal oczywiście oferuje narzędzia, które pozwalają się takich osób łatwo pozbyć, umożliwiając ich wyciszenie bądź też całkowite zablokowanie. Rozwiązania te sprawdzają się jednak tylko w przypadku zwykłych użytkowników, których konta śledzi stosunkowo niewielka liczba osób. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku celebrytów posiadających dziesiątki tysięcy followersów. Wówczas ręczne wyszukiwanie i blokowanie każdego napastliwego użytkownika zajmuje wiele czasu.

Na szczęście portal zamierza to ułatwić i podczas Analyst Day zapowiedział wprowadzenie zupełnie nowego narzędzia, które całkowicie zautomatyzuje ten proces. Firma wyjaśnia, że stworzy dla swych użytkowników nowy tryb bezpieczeństwa. Po jego aktywowaniu nie będą już musieli ręcznie wyciszać lub blokować takich kont, gdyż portal zrobi to za nich.

Automatycznie będą blokowane konta łamiące zasady portalu, a także wyciszani użytkownicy w których wpisach znajdują się obelgi, wyzwiska, wulgarny język i nienawistne uwagi. Oprócz blokowania i wyciszania kont, mechanizm na siedem dni ograniczy również sposób w jaki owe konta mogą wchodzić w interakcję z naszym.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Twitter powinien stać się bardziej przyjaznym miejscem dla użytkowników.

Twitter

Źródło

You may also like...