Użytkownicy Mac’ów nie mogą pobierać aplikacji z iOS

Posiadacze M1 Mac’ów mają problem z pobieraniem z Mac App Store aplikacji na iOS. Uniemożliwia im to dziwny bug, który właśnie się pojawił.

Aby walczyć z brakiem natywnych aplikacji dla platformy M1, Apple jakiś czas temu pozwoliło użytkownikom komputerów M1 Mac na ściąganie aplikacji dla iOS. Nie da jednak pobrać w ten sposób wszystkich aplikacji dla tej popularnej platformy mobilnej. Dostępne są bowiem tylko te programy, których twórca oficjalnie to umożliwił.

Dzięki temu liczba dostępnych aplikacji miała zdecydowanie wzrosnąć, co zadowoliłoby użytkowników. Problem w tym, że obecnie aplikacji nie da z Mac App Store pobrać, gdyż uniemożliwia to dziwny bug. Wielu użytkowników skarży się, że gdy próbują ściągnąć aplikację iOS widzą jedynie animację informującą o rozpoczęciu procesu. Niestety nic się dalej nie dzieje.

Najdziwniejsze jest to, że wcześniej wszystko działało jak należy. Użytkownicy podejrzewają więc, że może mieć z tym coś wspólnego ostatnia aktualizacja macOS, która prawdopodobnie coś namieszała. Posiadacze komputerów twierdzą też, że wsparcie Apple dotychczas nic o wspomnianym problemie nie wiedziało, dopóki nie zaczęła rosnąć liczba dotkniętych nim osób. Wsparcie potwierdza także, że nie ma na razie pojęcia co można by z tym zrobić, aby to naprawić.

Ciężko więc przewidzieć kiedy mogłaby się pojawić łatka rozwiązująca ten problem.

iOS

Źródło

You may also like...