Sony obniża cenę gogli PlayStation VR

Cenowa rywalizacja na rynku gogli VR się zaostrza. Sony idzie w ślady innych producentów i obniża cenę PlayStation VR. Obecnie gogle można kupić za 399 dolarów.

Gogle VR wciąż postrzegane jest jako urządzenie służące wyłącznie rozrywce, choć mają wiele innych zastosowań. Niestety dostępność tej technologii jest na razie bardzo mała, ze względu na wysokie koszty zakupu.

Producenci chcąc zwiększyć sprzedaż tych gadżetów, postanowili więc obniżyć ich ceny. Kilka dni temu tajwańska firma HTC aż o 200 dolarów zmniejszyła cenę gogli HTC Vive, a teraz jej śladem idzie również Sony. Japoński koncern także zdecydował o obniżeniu amerykańskiej ceny własnych gogli PlayStation VR.

Produkt w podstawowym zestawie kosztuje 399 dolarów. Co więcej, znajdziemy w nim także kamerę PlayStation Camera, za którą do tej pory należało zapłacić dodatkowo 59 dolarów. Jeśli mamy natomiast więcej gotówki, możemy zdecydować się na droższy zestaw za 449 dolarów (poprzednio kosztował 499 USD). W komplecie otrzymamy dodatkowo kontrolery PlayStation Move oraz kolekcję minigier PlayStation Worlds.

Zestawy w nowej cenie będą oferowane na rynku amerykańskim oraz kanadyjskim już od 1 września. Nie wiadomo natomiast czy Sony zdecyduje się na podobną obniżkę również w Europie.

PlayStation VR

Źródło: Playstation.com

You may also like...