Sony otwarte na płatne aktualizacje

Japoński koncern Sony szykuje dla graczy niezbyt miłą niespodziankę. Będzie ona dotyczyć przyszłych właścicieli PlayStation 4 Pro, którzy zostaną zmuszeni do głębszego sięgnięcia do swych portfeli.

Wiemy już na pewno, że PS4 Pro, które 10 listopada trafi na sklepowe półki, ma większe możliwości od obecnego modelu. A dzięki wyższej wydajności, gry będą na niej wyglądać znacznie lepiej.Firma już zapowiedziała, że starsze tytuły otrzymają aktualizacje zapewniające im wsparcie dla technologii HDR oraz rozdzielczości 4K, co znacznie poprawi jakość ich grafiki. Masayasu Ito, dyrektor Sony Interactive Entertainment, w rozmowie z mediami zasugerował jednak, że aktualizacje 4K HDR wcale nie muszą być darmowe.

Będzie to zależeć od danej gry i umów licencyjnych, czyli można założyć, że aktualizacje będą darmowe dla produkcji stworzonych przez Sony, natomiast za gry firm trzecich, trzeba zapewne zapłacić. To nie jest dobra wiadomość dla graczy, którzy i tak płacą już abonament za usługę PlayStation Plus, a także zapłacili już wcześniej za zakup gry. Kwestią otwartą pozostaje też wysokość opłaty za taką aktualizację.

Źródło: Kotaku.co.ukYou may also like...