Nowa Xperia przetestowana przez Geekbench

W bazie danych benchmarka Geekbench znaleźć można najnowszy smartfon Sony jakim jest Sony Xperia XA3. Nowy model posiada na wyposażeniu procesor Snapdragon 660.

Choć aktualnie Sony nie jest najbardziej liczącym się producentem smartfonów, a jej udział w rynku tych urządzeń jest dość skromny, to firma wciąż pracuje nad nowymi modelami. Jednym z urządzeń, które niebawem wprowadzi do sprzedaży jest Xperia XA3. Dzięki uprzejmości benchmarka Geekbench możemy zobaczyć jak prezentuje się wydajność tego modelu.

Smartfon wyposażony jest w procesor Snapdtragon 660. To układ wyposażony w osiem rdzeni Cortex-A53, z czego cztery złote przeznaczone są dla bardziej wymagających zadań, zaś pozostałe srebrne zajmują się pracą wymagającą mniejszej mocy. Wynik osiągnięty w benchmarku nie prezentuje się jednak szczególnie zachęcająco. Nie odbiega bowiem zbyt wiele od poprzednich telefonów tego producenta. Musimy jednak pamiętać, że testowany sprzęt działał na bardzo wczesnej wersji oprogramowania, więc wersja która trafi do sklepów powinna mieć nieco lepsze osiągi.

Specyfikacja techniczna tego modelu nie jest jeszcze znana. Przecieki sugerują jednak obecność ekranu o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli i proporcjach 18:9, a także 6 GB pamięci RAM. Na pełną specyfikację tego produktu będziemy jednak musieli nieco poczekać.

Xperia XA3

Źródło: Telefoonabonnement.nl

You may also like...