Koniec problemów ze zbyt małym dyskiem w PlayStation 5

Sony obiecuje, że jeszcze tego lata udostępni aktualizację do PlayStation 5, która rozwiąże problem z brakiem miejsca na gry. Umożliwi wymianę dysku na większy model.

PlayStation 5 to bez wątpienia świetna konsola, ale ma jedną dość poważną wadę, która dotyczy pojemności wewnętrznego nośnika. Gry oferujące wysoką rozdzielczość obrazu potrzebują bowiem dużo przestrzeni na dysku, której ten sprzęt zwyczajnie nie ma.

Konsola posiada bowiem dysk SSD, który oferuje użytkownikowi jedynie 667 GB przestrzeni, co jak na dzisiejsze czasy jest mocno niewystarczające. Tylko do instalacji najnowszego Call of Duty potrzeba 133 GB, a większość popularnych produkcji potrzebuje po 40-50 GB przestrzeni. Gracze są więc sfrustrowani, gdyż muszą wybierać które tytuły zachować, a których się chwilowo pozbyć. Sytuację pogarsza dodatkowo fakt, że na liście wspieranych przez Sony nośników nie znajdziemy żadnych modeli M.2 NVMe.

Na szczęście Sony zamierza wkrótce naprawić ten błąd i umożliwi posiadaczom konsoli łatwe zwiększenie dostępnej przestrzeni dyskowej.

Teoretycznie wystarczy jedynie usunąć plastikową osłonę obudowy, aby zainstalować nowy nośnik. W praktyce nie jest to jednak takie proste, ponieważ firmware sprzętu nie oferuje takiej opcji. Konsola po prostu nie rozpozna nowego nośnika, więc na nic się nie przyda. Nadchodząca aktualizacja pozwoli to jednak zmienić i wówczas użytkownicy będą mogli wstawić do swej konsoli tak duży dysk jaki tylko zechcą. Nie będą więc musieli już trzymać na dysku jedynie kilku najczęściej ogrywanych tytułów i mogą pozostawić na nim więcej produkcji.

Nowa aktualizacja nie ograniczy się jednak tylko do możliwości wymiany dysku na większy model. Zajmie się również kolejnym istotnym problemem, mianowicie przegrzewaniem się PlayStation 5. Podniesie prędkość obrotową wbudowanych wentylatorów odprowadzających ciepło generowane przez podzespoły konsoli. W ten sposób zwiększy się wydajność chłodzenia, co pozwoli konsoli funkcjonować na bardziej optymalnym poziomie.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...