Użytkownicy iCloud znowu na celowniku hakerów. Pojawiły się nowe próby wyłudzenia haseł

Nowy rok rozpoczął się niecałe dwa dni temu, a już są pierwsze próby ataków na usługę iCloud. Jej użytkownicy stali się celem ataków phisingowych.

iCloud może być kopalnią nie tylko ważnych i cennych dokumentów, ale też kompromitujących materiałów. Nic więc dziwnego, że hakerzy nieustannie próbują dostać się na konta użytkowników, używając różnych metod do wykradnięcia haseł oraz loginów.

Media informują właśnie o kolejnej fali ataków na użytkowników tej usługi, wykorzystujących stary dobry phising. Jak donosi Apple World Today, użytkownicy otrzymują emaile, które mają za zadanie wyciągnąć od nich hasła. W otrzymanej wiadomości znajduje się komunikat o tymczasowym zawieszeniu konta z powodów bezpieczeństwa. Informuje on o próbie nieautoryzowanego dostępu, która miała miejsce z innego państwa. Dlatego aby chronić znajdujące się na nim pliki, Apple czasowo je wyłączyło.

Użytkownik jest następnie proszony o wejście na stronę Apple za pośrednictwem dostarczonego linku, a następnie odblokowanie hasła. Oczywiście jak można się domyśleć, link nie prowadzi do oficjalnej strony amerykańskiego koncernu, lecz do witryny hakerów. W tym momencie następuje zapewne kradzież danych logowania. Dodatkowo użytkownik jest proszony o to, by przez 24 godziny nie próbował się logować, ponieważ jego konto zostanie całkowicie wyłączone. Chodzi o to, by hakerzy mogli wykorzystać skradziony login i spokojnie skopiować pliki.

Taki phising jest bardzo prymitywny i wiele osób zapewne od razu połapie się, że coś jest nie tak. Niestety nie każdy potrafi od razu rozpoznać oszustwo i niektórzy mogą się na to nabrać. Warto więc szczególnie ostrożnie podchodzić do takich wiadomości.

iCloud

Źródło: Appleworld.today

You may also like...