SpaceX za dwa lata wyśle misję na Marsa

Szef SpaceX potwierdził, że w ciągu dwóch lat planuje wysłać misję na Marsa. Na razie będzie bezzałogowa, lecz za kolejne cztery lata zamierza posłać tam pierwszych ludzi.

SpaceX już od dawna przygotowuje się do kosmicznej ekspansji oraz kolonizacji obcych planet. W kręgu zainteresowań zarządzającego nią miliardera jest obecnie Mars, na którego zamierza wysłać ludzi. W swym najnowszym wywiadzie ujawnił kilka szczegółów planów dotyczących Czerwonej Planety.

Miliarder chciałby, aby w ciągu najbliższych sześciu lat na Marsa polecieli ludzie i jest dość pewny tych ram czasowych. Należy oczywiście zaznaczyć, że podróż na Czerwoną Planetę wcale nie jest taka prosta. Ziemia i Mars muszą bowiem zsynchronizować orbity, a ma to miejsce co 26 miesięcy. Wówczas pojawiają się najlepsze warunki do tego typu podróży.

Szef SpaceX, podczas kolejnej synchronizacji planet która będzie miała miejsce za dwa lata, chciałby wysłać na Marsa misję bezzałogową. Natomiast cztery lata później udaliby się w podróż pierwsi ludzie. Wizjoner zaznaczył również, że jego własna podróż na orbitę miałaby nastąpić za 2 do 3 lat. Ale nie jest to bynajmniej jedyny projekt miliardera związany z kosmosem, gdyż chce mieć także bazę na Księżycu.

Na razie oczywiście trzeba opracować technologię, która umożliwi podróż na Czerwoną Planetę. Najważniejszy jest rzecz jasna statek, dlatego amerykańska firma od jakiegoś czasu pracuje nad pojazdem o nazwie Starship. W tym tygodniu mają odbyć się jego pierwsze testy na dużym pułapie, które pozwolą ocenić przydatność pojazdu do takiej podróży. Zanim jednak wyruszy na Czerwoną Planetę, będzie dostarczał zaopatrzenie dla księżycowej bazy NASA.

SpaceX

Źródło

You may also like...