Specyfikacja tabletu Xiaomi Mi Pad 4

Forum XDA Developers ujawniło specyfikację techniczną najnowszego tabletu Xiaomi Mi Pad 4. Nowy sprzęt zostanie wyposażony w Snapdragona 660 oraz wyświetlacz o proporcjach 18:9.

W ostatnim czasie zainteresowanie tabletami znacznie spadło. Użytkownicy wolą kupować większe smartfony, które są bardziej funkcjonalnym sprzętem, niż inwestować w dodatkowe urządzenie o ograniczonych możliwościach. Nie wszystkie firmy rezygnują jednak z takiego sprzętu i wkrótce w sprzedaży pojawi się Xiaomi Mi Pad 4.

Specjaliści z forum XDA Developers ujawnili częściową specyfikację techniczną nowego sprzętu. Wynika z niej, że tablet otrzyma wyświetlacz LCD o proporcjach 18:9, który będzie prezentować obraz o zagęszczeniu pikseli 320 PPI. Nie wiadomo wprawdzie jaki będzie rozmiar pamięci RAM, ale wiemy, że sercem sprzętu jest procesor Snapdragon 660.

Do robienia zdjęć użytkownik będzie mógł wykorzystać główny aparat z 13 MP sensorem OmniVision OV13855 z przysłoną f/2.0. Z przodu pojawi się natomiast 5 MP Samsung S5K5E8. Energii do pracy dostarczy natomiast całkiem pojemna bateria 6000 mAh, a więc nieco mniejsza niż w poprzedniej generacji tabletu, który miał akumulator 6600 mAh. Systemem operacyjnym ma być natomiast Android 8.1 Oreo.

Na chwilę obecną nie wiadomo jednak kiedy Xiaomi Mi Pad 4 trafi do sprzedaży. Wielką niewiadomą pozostaje też cena, ale można oczekiwać, że nie będzie większa niż model poprzedniej generacji.

Xiaomi Mi Pad 4

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...