Na rynek powrócą smartfony Nokia z serii N

HMD Global zamierza wskrzesić kolejne rodziny smartfonów Nokia. Firma zapowiedziała już stworzenie nowego modelu serii X, a teraz zabiera się za kolejną rodzinę. Pojawiły się bowiem sugestie przywrócenia serii N.

Fińska firma HMD Global, która kilka lat temu przejęła prawa do marki Nokia, całkiem dobrze radzi sobie na nowym dla siebie polu. Producent ciągle poszerza ofertę, wskrzeszając kultowe niegdyś modele, a w planach ma wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń.

Wiemy już, że niebawem na rynku pojawi się nowy model serii X, mianowicie Nokia X6, którą mogliśmy niedawno oglądać na zdjęciach z Chin. Telefon posiada 19:9 ekran z niewielkim wcięciem przeznaczonym na przednią kamerę, słuchawkę oraz sensor zbliżeniowy. Wyposażono go także w podwójny tylny aparat z podwójną lampą błyskową oraz system szybkiego ładowania o mocy 10 W.

Teraz natomiast pojawiły się informacje wskazujące, że HMD Global chce teraz wskrzesić serię N. Na chińskim portalu Weibo umieszczono zdjęcie przedstawiające model Nokia N8, który sugeruje pojawienie się nowej serii. Warto dodać, że seria N zawsze była chętnie kupowana przez osoby uwielbiające robić zdjęcia. Jej aparaty fotograficzne miały bowiem znakomite parametry techniczne i wykonywały świetne fotografie.

Nowe wersje będą więc musiały kontynuować tę tradycję, a to oznacza konieczność zastosowania wysokiej klasy podzespołów.

Nokia

Źródło: Weibo.com

You may also like...