Specyfikacja Xiaomi Mi 9 ujawniona na kilka dni przed premierą

Xiaomi ujawniło oficjalną specyfikację flagowego modelu Xiaomi Mi 9. Zaprezentowano także zdjęcia przezroczystej wersji Explorer Edition.

20 lutego odbędzie się oficjalna premiera najnowszego flagowca Xiaomi Mi 9. Chińska firma postanowiła jednak nieco wcześniej ujawnić dokładne szczegóły techniczne tego modelu. Przy okazji możemy także zobaczyć jak wygląda jego specjalna wersja posiadająca przezroczyste plecki, umożliwiające zajrzenie do środka telefonu.

Smartfon zaprojektowano oczywiście bardzo nowocześnie. Ekran otaczają niezwykle wąskie ramki, które w tym modelu są jeszcze mniejsze, zaś do pomalowania obudowy zastosowano kolory gradientowe. To ostatnio bardzo modne w sprzęcie chińskich producentów i najwyraźniej podoba się klientom, gdyż stosowane jest w wielu nowych modelach.

Zainstalowany w tym modelu wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD i pokrywa aż 90,7% powierzchni przedniego panelu. Jego jasność wynosi 600 nitów, zaś kontrast to aż 60 000:1, co zapewnia wyraźny obraz bez względu na warunki oświetleniowe. Oczywiście producent zadbał także o jego ochronę, pokrywając go szkłem Gorilla Glass 6. Najnowsza generacja szkła Corning ma zapewnić smartfonowi ochronę średnio przed 15 upadkami na twardą powierzchnię z wysokości 1 m.

Xiaomi Mi 9

Jasny ekran zużywający mało energii

Ekran naturalnie ma funkcję Always-on, z możliwością personalizacji wyświetlanych wzorów. Dysponuje także trybem Dark Mode, który w porównaniu do pełnych ustawień jasności, pozwala zmniejszyć zużycie energii aż o 83 procent. Dodatkowo ekran ma specjalny tryb przeznaczony do czytania. Podnosi temperaturę barw, dzięki czemu mniej męczą się nasze oczy. Natomiast optymalizacja podświetlania, zapewnia większą wierność prezentowanych barw. Jest także specjalny tryb Sunlight Mode 2.0, przeznaczony do używania na świeżym powietrzu. Poprawia kontrast oraz optymalizuje kolory, zapewniając lepszą czytelność.

Xiaomi Mi 9

W wyświetlaczu zainstalowano również czytnik odcisków palców, więc odblokowanie telefonu staje się zdecydowanie wygodniejsze. Jest to wprawdzie optyczny sensor, ale za to nowej generacji, więc znacznie szybszy i dokładniejszy od poprzednich modeli. Ekran ma notch, w którym umieszczono także kamerę do selfie z całkowicie nowym czujnikiem zbliżeniowym, w którym wykorzystano technologię ultradźwiękową.

Xiaomi Mi 9

Największym atutem Xiaomi Mi 9 jest oczywiście główny aparat wyposażony w trzy matryce. Największy sensor ma 48 MP i dzięki soczewce z przysłoną f/1.75 rejestruje niezwykle szczegółowy obraz w wysokiej rozdzielczości. Wspiera go 12 MP sensor f/2.2 z 2-krotnym zoomem optycznym oraz szerokokątny 16 MP sensor f/2.2. Aparat posiada także laserowy autofokus znacznie ułatwiający ustawianie ostrości nawet przy słabym świetle. Natomiast dzięki szafirowemu szkłu chroniącemu soczewki, nie musimy się martwić tym, że porysowana osłona pogorszy jakość naszych zdjęć.

Xiaomi Mi 9

Potrójny aparat Xiaomi Mi 9 wykona rewelacyjne zdjęcia

Ze smartfona ucieszą się również gracze. Mocny Snapdragon 855 i sporo pamięci RAM zapewniają bowiem dużą płynność działania tego typu aplikacji. Dodatkowo producent przygotował specjalny tryb gracza o nazwie Game Turbo. Nie tylko optymalizuje zasoby smartfona pod kątem gier, ale również pozwala monitorować pracę CPU, GPU oraz podaje liczbę fps’ów. Oferuje także narzędzia umożliwiające m.in., zmianę czułości dotyku ekranu w podobny sposób jak zmieniamy czułość działania myszki. Dzięki temu możemy dopasować reakcję gry do osobistych preferencji.

Xiaomi Mi 9

Inżynierowie Xiaomi zadbali też o jakość dźwięku, stosując rozwiązania, dzięki którym wydobywający się z głośników dźwięk jest nie tylko głośniejszy, ale też czystszy. Przyda się to oczywiście nie tylko podczas grania, ale też słuchania muzyki oraz oglądania filmów.

Xiaomi Mi 9

Nie będzie też też problemu z łącznością, gdyż inteligenta antena sama przełączy się by zapewnić jak najlepszy sygnał. Natomiast technologie HPUE oraz 4×4 MIMO, w określonych warunkach mogą aż o połowę zwiększyć prędkość uploadu/downloadu. Przyda się również wielofunkcyjny chip NFC ułatwiający wykorzystywanie smartfona jako portfela, a także dwuzakresowy GPS. Dzięki niezależnej antenie dokładność lokalizacji została bowiem znacznie podniesiona. Natomiast emiter sygnału podczerwieni, zmienia sprzęt w pilota dla domowych urządzeń. Naszym telefonem możemy kontrolować telewizor, soundbar, amplituner, odtwarzacz DVD oraz wiele innych urządzeń.

Xiaomi Mi 9 będzie oferowany w wersji standardowej oraz limitowanej. Ta druga nazywa się Explorer Edition i posiadać ma 12 GB RAM, zaś jego 48 MP sensor dostanie obiektyw z przysłoną f/1.47. Największym jego atutem są jednak całkowicie przezroczyste szklane plecki pozwalające zajrzeć do wnętrza telefonu.

Xiaomi Mi 9

Oba modele będą zaprezentowane za kilka dni i wówczas poznamy ich dokładne ceny.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Źródło: Miui.com

You may also like...