Sphero R2-D2 idealnym prezentem gwiazdkowym

Jeśli nie wiecie co kupić pod choinkę fanowi Star Wars, to Sphero ma idealny prezent. Firma pokazała właśnie Sphero R2-D2, zdalnie sterowany model kultowego droida.

Sphero to firma pracująca w branży zabawkarskiej, która od pewnego czasu raczy nas gadżetami związanymi z marką Star Wars. Specjalizuje się głównie w modelach filmowych droidów, a jej najnowszym produktem jest kultowy R2-D2.

Model o wysokości 17 cm, został wykonany z dużą dbałością detale i jest idealnym odwzorowaniem filmowego odpowiednika. Tyle, że dużo mniejszym. Wyposażono go nawet w niewielkie kółka umieszczone w stopach, umożliwiające mu przemieszczanie się.

Droid sterowany jest przy pomocy smartfona wyposażonego w specjalną aplikację, który łączy się z zabawką poprzez Bluetooth. Wirtualne przyciski pozwalają kontrolować go ręcznie, a także zaprogramować trasę, którą będzie podążał. Robot potrafi też wykonywać ruchy takie jak filmowy droid, a wbudowana bateria zapewnia godzinę zabawy.

Potrafi też wchodzić w interakcję z filmami z serii Star Wars. Wykorzystuje system rozpoznawania dźwięku, więc jeśli będziemy oglądać którąś z części filmowej sagi, zacznie reagować zależnie od akcji rozgrywającej się na ekranie. Gdy np. Jedi odniesie zwycięstwo, będzie wiwatował. Jeśli z kolei na ekranie pojawi się Sith, wówczas zacznie okazywać strach. Na razie funkcja ta wspiera tylko najnowsze filmy, ale producent pracuje nad obsługą oryginalnej trylogii.

A to nie wszystko, gdyż można mu zaprogramować znacznie więcej funkcji. Jego światełka LED będą błyskać gdy otrzymamy nowego emaila. Kiedy pojawi się komentarz do naszego wpisu na Twitterze, zacznie wówczas tańczyć. Dzięki narzędziom SDK, funkcje te programujemy według potrzeb. Dodatkowo R2-D2 jest kompatybilny z opaską Star Wars Force Band, więc można go kontrolować przy pomocy gestów.

Sphero R2-D2 jest już dostępny w sprzedaży. Na polskim rynku można go kupić tutaj w cenie 749 zł.

Sphero R2-D2

Źródło: Slashgear.com

You may also like...