Spotify zapewni nam muzykę w samochodzie. Firma przygotowuje nowy odtwarzacz

Media donoszą nowych planach platformy Spotify. Serwis szykuje ponoć nowy odtwarzacz przeznaczony do samochodów, wyposażony w sterowanie głosowe.

Wiele osób nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez grającej muzyki. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jest to problemem, gdyż każde auto posiada wbudowane radio. Wiele modeli ma też rozbudowane systemy inforozrywki wyposażone w dyski twarde oraz dostęp do internetowej sieci. Możemy również bezprzewodowo transmitować muzykę z naszych smartfonów.

Spotify chce nam jednak ułatwić dostęp do utworów popularnych artystów i pracuje nad nowym odtwarzaczem projektowanym dla samochodów. Nie jest to jednak oprogramowanie lecz sprzęt, który połączymy z fabrycznym zestawem multimedialnym za pomocą Bluetooth. Urządzenie będzie miało własne przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także umożliwi kontrolę głosową. To ostatnie z pewnością bardzo się przyda, umożliwiając wybieranie utworów bez odrywania dłoni od kierownicy.

Żadnych szczegółów dotyczących nowego sprzętu na razie nie znamy. Jednak nieoficjalnie mówi się, że produkt pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku i będzie kosztował około 100 dolarów.

odtwarzacz

Źródło: FT.com

You may also like...