Ekranowy czytnik Galaxy S10 może osłabić ochronę wyświetlacza przed uszkodzeniem

Galaxy S10 otrzyma wbudowany w ekran czytnik odcisków palców. Producenci akcesoriów uważają jednak, że może zmniejszać ochronę wyświetlacza przed uszkodzeniem.

Za miesiąc Samsung zaprezentuje od dawna oczekiwanego flagowca, w którym zgodnie z zapowiedziami pojawi się wiele innowacji. Jedną z nich będzie czytnik odcisków palców wbudowany bezpośrednio w wyświetlacz. To rozwiązanie w teorii powinno znacznie poprawić komfort obsługi telefonu. Niestety może też sprawić dodatkowy problem, zmniejszając poziom ochrony wyświetlacza przed zarysowaniami lub pęknięciem.

Tak uważa firma Armadillotek, specjalizująca się w produkcji ochronnych szkieł dla urządzeń mobilnych. Przedsiębiorstwo twierdzi, że testowało już przedprodukcyjny egzemplarz Galaxy S10 z ochronnymi szkłami i doszło do niepokojących konkluzji. Testy wykazały bowiem, że czytnik odcisków palców, po nałożeniu na ekran szkła przestaje działać. Dlatego etui Vanguard, które producent przygotuje dla tego smartfona, nie będzie zawierało ochronnego szkła.

To bardzo zła wiadomość dla przyszłych nabywców flagowego smartfona, którzy chcieliby dodatkowo zabezpieczyć jego wyświetlacz. W przypadku tak drogiego sprzętu, jest to całkowicie zrozumiałe. Hartowane szkła są bowiem dodatkową ochroną, ograniczającą ryzyko pęknięcia ekranu np., podczas upadku.

Oczywiście nie możemy wykluczyć, że inni producenci akcesoriów stworzą szkło, które będzie współpracować z technologią Samsunga. Trzeba to jednak mieć na uwadze, jeśli planujecie kupić ten model. Na razie powinniśmy jednak poczekać na premierę telefonu i mieć nadzieję, że producentowi uda się to jakoś rozwiązać.

czytnik odcisków palców

Źródło: Twitter.com

You may also like...