Apple nie zapomina o zwykłych iPadach. Zbliżają się premiery nowych modeli

Jeszcze w pierwszej połowie roku do sklepów trafią nowe tablety Apple. Na rynku pojawi się iPad mini 5 oraz najnowszy model standardowego iPada.

Ostatnio Apple bardzo skupia się na rozwoju iPada Pro, którego promuje jako przenośną alternatywę dla komputera. Afera z wyginaniem się tabletu może nieco zaszkodzić sprzedaży sprzętu, więc amerykański koncern nie chce opierać swej strategii tylko na jednym modelu.

Pojawiły się więc informacje, że w pierwszym półroczu możemy oczekiwać premiery nowych generacji dwóch standardowych tabletów. Doniesienia pochodzą od firm General Interface Solutions i TPK Holding, będących dostawcami dotykowych ekranów dla amerykańskiej firmy. Przedsiębiorstwa twierdzą, że już wkrótce do sklepów trafi iPad mini piątej generacji, jak również iPad 2019.

Przecieki sugerują, że standardowy tablet nieco urośnie, gdyż zamiast 9,7″ wyświetlacza otrzyma 10-calowy ekran. Nieoficjalnie mówi, że zabieg ten ma go bardziej odróżniać od wersji mini. Wielką niewiadomą pozostaje natomiast kwestia wsparcia dla Apple Pencil. Tablety z rodziny Pro obsługują rysik, znacznie podnoszący komfort ich obsługi. W standardowych tabletach mogłyby również się sprawdzić, ale nie wiemy czy producent zdecyduje się je dołączyć.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na prezentację nowych urządzeń, poznanie ich specyfikacji technicznej oraz ceny. Nie możemy wykluczyć, że jakieś przecieki na ich temat pojawią się w Barcelonie podczas targów MWC 2019.

iPad mini

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...