Spotify zachęca do słuchania muzyki we dwoje

Spotify zaprezentowało nowy plan abonamentowy o nazwie Premium Duo. Jego celem jest zachęcenie do słuchania muzyki we dwoje i skłonienie użytkowników, aby przestali dzielić się dostępem do serwisu.

Dzielenie się dostępem do muzycznych serwisów takich jak Spotify jest bardzo powszechną praktyką. Abonament nie jest bowiem tani. Dlatego gdy zrzuci się na niego kilka osób, wydatki wówczas znacząco maleją. Użytkownicy dzielą się wtedy hasłem i kilka osób może dzięki temu korzystać z jednego konta.

Takie praktyki są jednakże niezbyt mile widziane przez właściciela serwisu. Firma uważa bowiem, że uszczupla to jej zyski. Popularna usługa wychodzi więc do swych subskrybentów z nową inicjatywą, która ma na celu ograniczyć dzielnie się dostępem. Jest to zupełnie nowy plan abonamentowy o nazwie Premium Duo, stworzony do korzystania przez dwie osoby równocześnie.

Nowa opcja kosztuje 24,99 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu, każdy z obu użytkowników otrzymuje oddzielne konto premium ze wszystkimi podstawowymi korzyściami oraz funkcją Duo Mix. Celem nowego planu jest wypełnienie luki lukę pomiędzy standardowym abonamentem za 19,99 zł miesięcznie, a planem rodzinnym za 29,99 zł. Ten ostatni abonament umożliwia korzystanie z serwisu przez równocześnie pięciu użytkowników.

Warunkiem skorzystania z usługi jest konieczność mieszkania ze sobą. Podobnie jak w przypadku planu rodzinnego, Spotify wymaga bowiem potwierdzenia adresu zamieszkania.

Jeśli korzystacie ze standardowego abonamentu, to w każdej chwili możecie przejść na Premium Duo. Oczywiście zachowacie wówczas wszystkie swe playlisty oraz zapisaną muzykę. Dobrą wiadomością jest to, że wśród krajów w których nowy abonament jest oferowany, znajduje się również Polska.

Spotify

Źródło: Spotify.com

You may also like...