Sprzętowy portfel do kryptowalut ochroni nasze bitcoiny
Posiadacze Bitcoinów muszą zadbać o bezpieczny sposób ich przechowywania. Może im w tym pomóc sprzętowy portfel do kryptowalut opracowany przez Archosa.
Tyle słyszy się ostatnio o włamaniach na giełdy Bitcoinów, podczas których hakerzy kradną znajdujące się tam środki klientów. Przechowywanie ich w takich miejscach nie jest więc bezpieczne, dlatego należy zadbać o inny sposób, który uchroni nas przed utratą niemałych pieniędzy.
Stworzony z myślą o posiadaczach bitcoinów oraz innych kryptowalut, sprzętowy portfel ARCHOS Safe-T mini pojawi się w sprzedaży już 17 lipca. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa osobom inwestującym oraz rozliczającym się za pomocą 8 różnych walut kryptograficznych.
Safe-T mini zapewnia skuteczną ochronę środków przed ich kradzieżą, gdyż prywatne klucze są przechowywane offline na fizycznym nośniku. Przeprowadzenie transakcji wymaga podłączenia portfela do komputera, smartfonu lub tabletu oraz weryfikację tożsamości właściciela za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN. Dane każdej zleconej transakcji wyświetlane są na wbudowanym w portfel ekranie OLED, a sam przelew środków wymaga dodatkowego zatwierdzenia za pomocą fizycznego przycisku na obudowie Safe-T mini. Urządzenie zapewnia również ochronę przed wirusami oraz zagrożeniem ze strony cyberprzestępców.
Sprzętowy portfel do kryptowalut marki ARCHOS oparty jest na oprogramowaniu open source o nazwie Trezor. Dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z tego typu produktem, przygotowano dedykowaną aplikację ułatwiającą zapoznanie się z jego funkcjonalnością.
ARCHOS Safe-T został wyceniony na 49,99 euro i jeszcze w czerwcu pojawi się w przedsprzedaży w internetowym sklepie archos.com. Wysyłka będzie realizowana od 17 lipca. Oficjalny sklep producenta zaoferuje możliwość nabycia Safe-T mini za bitcoiny.
Specyfikacja:
– Wymiary: 58 x 7,8 mm (średnica/grubość)
– Procesor: ARM Cortex-M3 120 MHz
– Ekran: OLED o rozdzielczości 128 x 64 pikseli
– Obsługiwane kryptowaluty (stan na 26.06): Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, tokeny ERC20 (wsparcie kolejnych kryptowalut pojawi się już wkrótce)
– Komunikacja: złącze microUSB (możliwość podłączenia zarówno pod komputery jak i urządzenia mobilne)
– Wspierane systemy operacyjne: Windows/Linux/Mac OS X, Google Android
– Zabezpieczenia: przyciski fizyczne do potwierdzania każdej transakcji przez użytkownika, 6-cyfrowy PIN, szyfrowanie sprzętowe
Źródło: Archos.com
Technogadżet w liczbach