SpyFinder Pro zabezpieczy przed filmowaniem z ukrycia

Na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt o nazwie SpyFinder Pro. Jest to urządzenie, mające nam pomóc w wykryciu wszelkich ukrytych kamer, mogących filmować bez naszej zgody.

Nikt nie lubi gdy jego prywatność ktoś naruszana, a tymczasem zdarza się to częściej niż moglibyśmy sądzić. Szczególnym problemem stają się ukryte kamery, wykorzystywane do nielegalnego podglądania w łazienkach, szatniach, czy też pokojach hotelowych.

W normalny sposób nie jesteśmy w stanie ich dostrzec, gdyż podglądacze przemyślnie je ukryli. Na szczęście wkrótce będziemy mogli zakupić narzędzie umożliwiające łatwe ich odnalezienie. Tym narzędziem jest gadżet o nazwie SpyFinder Pro, który pojawił się na Kickstarterze. Skonstruowano go do wykrywania i lokalizowania wszystkich ukrytych kamer zainstalowanych w pomieszczeniu.

Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta. Po włączeniu przykładamy go do oka, a następnie przesuwamy dookoła, skanując całe pomieszczenie. W obudowie producent zainstalował sześć czerwonych stroboskopowych diod LED wysyłających światło, które odbija się od soczewek kamer. Pozwoli nam to zlokalizować miejsca, gdzie je zamontowano. Światło ma przy tym trzy poziomy intensywności, a więc wykryjemy także obiektywy, które mogą być ukryte pod różnymi powierzchniami. Istotne jest rownież to, że gadżet pomoże nam bez względu na to czy urządzenia szpiegowskie działają, czy też są wyłączone.

Tak przynajmniej wygląda teoria, gdyż na razie trudno powiedzieć na ile skuteczny jest SpyFinder Pro w wykrywaniu szpiegowskich kamer. Jeśli jednak jesteście zainteresowani tym sprzętem, sami możecie to sprawdzić. Urządzenie jest bowiem sprzedawane na Kickstarterze w cenie 198 dolarów.

SpyFinder Pro

SpyFinder Pro

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...