Lenovo pracuje nad składanym tabletem

Nie tylko składanych smartfonów możemy oczekiwać w najbliższej przyszłości. Koncern Lenovo planuje wykorzystać pomysł by stworzyć składany tablet.

W przyszłym roku producenci urządzeń mobilnych, zaczną eksperymentować ze składanymi smartfonami. Takie urządzenia ma w planach wiele firm. A wśród nich jest nie tylko Samsung i LG, ale też chińscy producenci. Ci ostatni nie zamierzają jednak ograniczać się wyłącznie do telefonów i chcą iść znacznie dalej.

Najnowsze doniesienia ETNews sugerują, że Lenovo zamierza stworzyć składany tablet. Nie jest to duża niespodzianka, gdyż podobne pogłoski pojawiały się już w 2017 roku. Wówczas nie zostały jednak w żaden sposób potwierdzone. Skoro jednak ponownie się o tym mówi, to istnieje duża szansa, że jest w nich sporo prawdy.

Doniesienia mówią, że Lenovo pracuje nad składanym tabletem wspólnie z koncernem LG. Co ciekawe, prace są już ponoć na tak zaawansowanym etapie, że urządzenie może się pojawić w sprzedaży już w drugiej połowie przyszłego roku. Na tę chwilę nie wiemy jednak, czy planowany sprzęt będzie funkcjonował w oparciu o Androida. Nie możemy też wykluczyć, że producent zdecyduje się na Windowsa. Dla Lenovo system Micrsoftu nie jest obcy, gdyż budowało już tablety wykorzystujące tę platformę.

Z przecieków wynika również, że tablet będzie mieć 13-calowy wyświetlacz, przy czym jest to rozmiar w liczony w momencie jego rozłożenia. Gdy zostanie złożony, całe urządzenie może mieć rozmiar zbliżony do typowego smartfona.

Wygląda na to, że na bliższe szczegóły dotyczące nowego sprzętu, będziemy musieli nieco poczekać. Być może urządzenie zostanie zaprezentowane już podczas styczniowych targów CES 2019 odbywających się w Las Vegas.

składany tablet

Źródło: Etnews.com

You may also like...