Stary – elektryczna deskorolka o dużym zasięgu

Elektryczna deskorolka nie są niczym nowym, w sprzedaży jest bowiem kilka różnych modeli. Produkt o nazwie Stary jest od nich jednak znacznie lepszy, gdyż pozwala przejechać niemal 16 km z maksymalną prędkością około 29 km/h.

Elektryczne rowery są już stałym elementem naszego krajobrazu i coraz więcej osób korzysta z zalet jakie daje dodatkowe wspomaganie. Teraz czas na deskorolki. Wprawdzie elektryczny napęd kłóci się nieco z funkcjonalnością takiej deski, ale skoro powstaje ich coraz więcej, to znaczy, że musi być na nie popyt.

Najnowszym modelem elektrycznej deski jest Stary, którego twórcy zbierają na Kickstarterze pieniądze na rozpoczęcie produkcji. Urządzenie ważące około 4 kg, ma jednak jedną niezaprzeczalną zaletę, a jest nią zasięg, który wynosi 16 km i można się nią rozpędzić do około 29 km/h. Zainstalowano w niej również system odzyskiwania energii podczas hamowania.

Silnik napędzający deskorolkę umieszczono w jej kołach i wyposażono w napęd planetarny, co znacznie zredukowało przełożenie i zapewniło desce odpowiednią moc. Producent twierdzi, że nauka jazdy jest tak samo prosta jak w przypadku zwykłej deskorolki, tylko trzeba się przyzwyczaić do bezprzewodowego kontrolera, którym sterujemy deską poprzez jego wychylanie.

Stary kosztować ma 899 dolarów, a do sprzedaży trafi w listopadzie.

Elektryczna deskorolka

Elektryczna deskorolka

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...