Steruj pecetem za pomocą wzroku

Rozwiązania pozwalające kontrolować komputer za pomocą wzroku użytkownika, tworzone są przede wszystkim dla ludzi sparaliżowanych. Jednak wkrótce trafią na komercyjny rynek i każdy będzie mógł ich używać.

Jedną z firm specjalizujących się w tego typu rozwiązaniach jest Tobiio, która jest autorem technologii Glaze Technology, umożliwiającej kontrolowanie komputera wzrokiem. Firma zapowiedziała właśnie specjalny zestaw, dzięki któremu będzie to możliwe w przypadku każdego peceta wyposażonego w system Windows 8.Firma skonstruowała komercyjną wersję urządzenia o nazwie Tobii Rex, które jest instalowane pod ekranem monitora i podłączone z komputerem za pośrednictwem portu USB. Co więcej, technologia działa równolegle z myszką i klawiaturą, a więc nie trzeba dokonywać wyboru, pomiędzy systemem sterowania.

Muszę Was jednak zmartwić. Tobii Rex przynajmniej na razie nie trafi do sklepów. Firma planuje skonstruować jedynie 5,000 egzemplarzy tego urządzenia i będzie je sprzedawać w cenie 995 USD za sztukę.

Źródło: Theverge.com

You may also like...