Stylowa lampa SYMFONISK Floor potrafi też odtwarzać muzykę

Szwedzki koncern IKEA wprowadził do sprzedaży podłogową lampę SYMFONISK Floor. Wyposażono ją również w inteligentny głośnik opracowany we współpracy z inżynierami firmy Sonos.

IKEA znana jest z produkcji tanich mebli, które można znaleźć w bardzo wielu domach. Od pewnego czasu szwedzka marka oferuje jednak produkty o nieco szerszej funkcjonalności, wyposażone w nowoczesne technologie. Firma pokazała niedawno centralkę DIRIGERA służącą do sterowania inteligentnymi urządzeniami, a także nowoczesną półkę, która potrafi ładować smartfony.

W swej ofercie ma także lampy wyposażone we wbudowany głośnik, takie jak Vappeby, a teraz pokazała kolejny model o nazwie SYMFONISK Floor.

Jak sama nazwa sugeruje, jest to podłogowa lampa stworzona do naszego salonu, którą wyposażono w bezprzewodowy głośnik opracowany przez Sonos. Zaprojektowano go w taki sposób, aby emitował dźwięk w promieniu 180 stopni. Będziemy go więc doskonale słyszeli bez względu na lokalizację lampy. Dodatkowo można go sparować z drugim głośnikiem, co pozwoli uzyskać w ten sposób stereofoniczny dźwięk.

SYMFONISK Floor
Źródło: IKEA

Możliwe jest także połączenie ze sobą wielu urządzeń, w tym także produktów Sonos, co umożliwia strumieniowanie muzyki do różnych pomieszczeń. A dzięki łączności WiFi, nie musimy się martwić zakłóceniami sygnału.

Dodatkowo lampa obsługuje technologię Apple AirPlay oraz muzyczny serwis Spotify Connect. Dzięki temu możemy bezpośrednio słuchać muzyki, czy też ulubionych podcastów. Natomiast firmowa aplikacja Sonos S2, pozwala kontrolować głośnik zdalnie, a także instalować w nim aktualizację oprogramowania.

SYMFONISK Floor
Źródło: IKEA

Dodam, że lampa ma wymiary 381 x 381 x 1372 mm. Natomiast 3,5 m długości przewód zasilający daje sporo swobody w wyborze miejsca jej ustawienia. Gadżet można zamówić bezpośrednio na stronie producenta w cenie 259,99 dolarów.

You may also like...