To już koniec Essential Phone. Smartfon oficjalnie wycofano ze sprzedaży

Firma Essential potwierdziła wycofanie ze sprzedaży swego smartfona Essential Phone. Urządzenia nie można już kupić na oficjalnej stronie producenta.

Andy Rubin, współtwórca Andrtoida po odejściu z koncernu Google, postanowił rozpocząć działalność na własny rachunek. W zeszłym roku wprowadził więc do sprzedaży swój pierwszy smartfon Essential Phone. Oczekiwania klientów wobec sprzętu były ogromne i niestety nie udało się ich spełnić. Smartfon nie wyróżniał się bowiem niczym szczególnym na tle konkurencji, poza bardzo wysoką ceną. Co więcej, miał wiele wad i brakowało w nim kilku funkcji będących standardem w produktach rywali.

Mimo kilku obniżek ceny, telefon nie wzbudzał większego zainteresowania, sprzedając się w ilości poniżej 100 tys. sztuk. Jego rynkowa kapa sprawiła, że jego producent popadł w poważne problemy finansowe. Dla ratowania się przed bankructwem, musiał więc zwolnić 30 procent załogi.

Essential nie widząc już dla swego produktu żadnych szans, postanowiło oficjalnie zakończyć jego sprzedaż. Producent potwierdził, że Essential Phone nie jest już dłużej dostępny na oficjalnej stronie i nie zamierza też odnawiać jego magazynowych zapasów. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorstwo znika z rynku. W oświadczeniu producenta możemy przeczytać, że nadal prowadzona będzie sprzedaż akcesoriów dla tego modelu. A jego użytkownicy mogą liczyć na aktualizacje oprogramowania.

Firma pracuje też nad zupełnie nowym smartfonem, którego prawdopodobnie zaprezentuje w przyszłym roku.

Essential Phone

Źródło: 9to5google.com

You may also like...