Surface Pro 6 w teście Zacka Nelsona. Nie łamie się tak jak nowy iPad Pro

Właściciel kanału JerryRigEverything przetestował tablet Surface Pro 6. Porównał jego wytrzymałość z nowym iPadem Pro, którego niedawno udało mu się złamać.

Jak zapewne pamiętacie, kilka dni temu Zack Nelson przetestował najnowszą generację tabletu iPad Pro. Udało mu się wykazać najpoważniejszą wadę tego sprzętu, czyli niedopracowaną konstrukcję obudowy. Podczas jednego ze swych sprawdzianów, z łatwością złamał go w pół. To pokazuje że projektanci amerykańskiego koncernu niezbyt przyłożyli się do swej pracy.

Oczywiście pojawiło się wiele głosów krytyki twierdzących, że każdy tablet da się tak łatwo złamać. Nelson postanowił zaprezentować, że tak nie jest i wziął na warsztat Surface Pro 6, by poddać go dokładnie takim samym testom jak produkt firmy Apple. Gwoli ścisłości, należy zaznaczyć, że oba produkty konstrukcyjnie nieco różnią się od siebie. Sprzęt Microsoftu posiada 12,3″ wyświetlacz zamiast 11″. Jest też o 2 mm grubszy, a z jego obudową zintegrowaniu podpórkę. Ten element pewnością podnosi wytrzymałość sprzętu.

To sprawiło, że tablet Microsoftu nieźle przeszedł wszystkie testy Nelsona, nie łamiąc się jak iPad. Oczywiście też nie jest to sprzęt pancerny, więc nieco się wyginał, a w niektórych miejscach wyświetlacz nieco odszedł od ramki. Ale nie udało się poczynić takich szkód jak w iPadzie.

W trakcie sprawdzianu, Nelson odkrył jednak dość istotny problem związany z tabletem Microsoftu, który zauważył podczas próby zarysowania wyświetlacza. Próba zarysowania ostrym narzędziem skończyła się pojawieniem pęknięć na szkle chroniącym ekran. Wprawdzie trudno powiedzieć ile siły Zack przyłożył podczas testu, ale w takie coś nie powinno mieć miejsca. I nie zdarzyło się to podczas testu iPada.

\Wygląda więc na to, że oba urządzenia mają pewne wady, które konstruktorzy powinni wyeliminować.

Surface Pro 6

Źródło: YouTube.com

You may also like...