Synaptics pokazał wielofunkcyjny system autoryzacji

Podczas targów CES 2017 nie mogło zabraknąć firmy Synaptics specjalizującej się w produkcji czytników odcisków palców instalowanych w nowoczesnych smartfonach. Tym razem producent pokazał coś znacznie bardziej zaawansowanego.

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła popularność czytników odcisków palców, które pojawiają się w coraz większej liczbie smartfonów. Wkrótce będzie ich znacznie więcej, gdyż Samsung ogłosił jakiś czas temu, że planuje je zainstalować w niemal wszystkich modelach telefonów, również tych tańszych.Najbardziej znanym producentem tego wyposażenia jest firma Synaptics, która niedawno pokazała nowy model skanera optycznego. Jest to technologia znacznie dokładniejsza od stosowanych obecnie, a przy tym bardziej funkcjonalna, gdyż taki czytnik można zainstalować pod szklanym ekranem. Nie można wykluczyć, że Samsung zechce więc wykorzystać ją w nadchodzącym modelu Galaxy S8.Synaptics podczas targów CES 2017 zaprezentowało właśnie jeszcze nowszą technologię, która może być prawdziwą rewolucją na polu zabezpieczeń sprzętu mobilnego. Została opracowana wspólnie z firmą KeyLemon, specjalizującą się w produkcji systemów wideo służących do rozpoznawania twarzy i łączy w sobie zarówno skaner odcisków palców, jak i system rozpoznawania twarzy, zapewniając znacznie większy poziom ochrony smartfona.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze dokładnie, który z producentów urządzeń mobilnych chciałby wykorzystać te rozwiązanie w swych urządzeniach.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...