Sony nie zrezygnuje z gniazda słuchawkowego

Kilku producentów smartfonów w paru modelach zrezygnowało już z montowania gniazda słuchawkowego i wkrótce będzie ich zapewne znacznie więcej. Sony zapewnia jednak, że nie zamierza pozbawiać swych telefonów tego ważnego dla użytkowników elementu.

Apple, Motorola, LeEco już pozbawiły niektóre ze swych smartfonów 3,5 mm wyjścia słuchawkowego, a kolejne firmy zapowiadają podobne kroki. Ich zdaniem jest to dobry ruch, gdyż dzięki temu w urządzeniach będzie więcej wolnego miejsca, np. na bardziej pojemną baterię.Użytkownicy mają na ten temat jednak zupełnie inne zdanie i twierdzą, że zmuszani są do dodatkowych wydatków, gdyż muszą albo kupić bezprzewodowe słuchawki, albo też specjalną przejściówkę, która pozwoli podłączyć już posiadane słuchawki. Co gorsza większość takich przejściówek nie pozwala równocześnie ładować baterii i słuchać muzyki.Innymi słowy dla użytkowników jest to duża uciążliwość, ale na szczęście nie będą jej doświadczać posiadacze smartfonów firmy Sony. Japoński koncern potwierdził, że na razie nie planuje porzucać gniazda słuchawkowego. Firma zapewnia natomiast, że skupi się na podnoszeniu jakości dźwięku, oferując klientom produkty i usługi wspierające standard wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście nie oznacza to, że smartfony Sony będą stale mieć takie gniazdo. Jeśli klienci firmy będą się domagać jego usunięcia, to producent może zmienić zdanie.

Źródło: Phileweb.com

You may also like...