Szkolny plecak Huawei spodoba się każdemu uczniowi; ma ekran i lokalizator

Huawei zaprezentowało najnowszy szkolny plecak Huawei 9µm. Gadżet posiada wbudowany ekran LCD prezentujący plan lekcji oraz lokalizator umożliwiający rodzicom namierzenie dziecka.

Huawei w ostatnim czasie nie działa już tak prężnie na rynku smartfonów, więc inżynierowie mają czas, by zajmować się innymi gadżetami. Jeden z najnowszych produktów chińskiego koncernu adresowany jest do uczniów, a jest nim szkolny plecak Huawei 9µm.

Nie jest to bynajmniej zwykły plecak, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie. To gadżet inteligentny, wyposażony w nowinki technologiczne, które mogą spodobać się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Posiada bowiem inteligentną funkcję pozycjonowania, dzięki której mogą śledzić pozycję swego dziecka.

Huawei 9µm

Rozwiązanie te może być przydatne szczególnie w miejscach, gdzie dziecko nie może wnieść smartfona lub smartwatcha. Technologia wykorzystuje systemy pozycjonowania GPS i Beidou, zapewniając dość dużą dokładność. Funkcja odświeża pozycję co 2 minuty, więc rodzic niemalże w czasie rzeczywistym wie, gdzie aktualnie znajduje się dziecko. Dodatkowo ma dostęp do danych historycznych, pochodzących z maksymalnie trzech ostatnich miesięcy.

Plecak posiada też funkcję kontrolowania aplikacji oraz HarmonyOS Connect. Po sparowaniu go z aplikacją Smart Life, rodzic może ustawić trzy obszary: dom, szkoła oraz inne, w których dziecko może się poruszać. Gdy plecak wejdzie lub wyjdzie do któregoś z obszarów, rodzic otrzyma powiadomienie. Dostanie je również, kiedy dziecko wejdzie do szkoły.

Huawei 9µm

Ciekawostką jest również wbudowany wyświetlacz 1,54″, który jest odporny na wodę i pył. Prezentuje aktualny plan lekcji, tematyczne zegary itp. Plan lekcji może być codziennie automatycznie aktualizowany, co ułatwi dziecku wybór książek, których będzie potrzebowało podczas zajęć.

Na razie plecak Huawei 9µm, którego wyceniono w przeliczeniu na 440 zł, nie będzie publicznie dostępy. Producent obecnie poszukuje testerów, którzy chcieliby sprawdzić jego możliwości.

Źródło

You may also like...