Szpiegowska lampa z funkcją monitorowania domu

Panasonic pokazał w Las Vegas nietypową lampę podłogową. Posiada kamerę monitoringu, stając się częścią domowego systemu ochrony przed włamywaczami.

Domowy monitoring staje się coraz doskonalszy, jednak większość z nich ma zbyt oczywisty wygląd. Potencjalny włamywacz od razu zorientuje się, że ma do czynienia z kamerą nagrywającą jego wyczyny, więc najpierw ją zniszczy.

Producenci zaczynają więc oferować coraz bardziej dyskretne rozwiązania, które na pierwszy rzut oka zupełnie nie przypominają monitoringu. Takie produkty umożliwią m.in., sprawdzenie czy niania dobrze opiekuje się naszym dzieckiem oraz czy sprzątaczka nie próbuje nas okradać.

Na CES 2020 Panasonic zaprezentował najnowszy model lampy podłogowej, z funkcją monitoringu mieszkania. HomeHawk FLOOR Camera & Ambient Light Lamp wygląda jak typowa lampa i w żaden sposób nie zdradza, że ma dodatkowe możliwości. Gdy jednak przyjrzymy się jej bliżej zauważymy, że w górnej części znajduje się obiektyw kamery rejestrującej obraz.

Lampa ma trzy poziomy regulacji wysokości, zaś wbudowana kamera posiada funkcję geo-fencing oraz rejestruje obraz w nocy. Współpracuje też z Alexą oraz Google Assistant, więc kamerę monitoringu można kontrolować za pomocą smartfona.

Produkt jest już w sprzedaży i można go dostać na Amazonie za 250 dolarów.

kamerę monitoringu

Źródło

You may also like...