Szukasz coolera na procesor? Wypróbuj Scythe Ashura

Znany producent rozwiązań chłodzących komponenty naszych pecetów, proponuje nam najnowszy model coolera przeznaczonego do wydajnych procesorów.

Produkt nazywa się Ashura i przeznaczony jest dla najnowszych socketów, oferując znakomitą wydajność przy niskim poziomie hałasu. Jego efektywność jest tak duża, że z powodzeniem może chłodzić 6-rdzeniowe procesory, a do tego idealnie nadaje się do wyciszonych systemów.

Cooler jest modułowy, a to oznacza, że dla większego efektu chłodzenia można zainstalować na nim dodatkowy wiatrak. Wówczas zwiększy się przepływ powietrza, a jednocześnie będzie można obniżyć obroty obu wentylatorów, co powinno zapewnić jeszcze cichszą pracę. Oczywiście wentylatory o średnicy 140 mm, są regulowane, zaś ich obroty można zmieniać w zakresie od 500 do 1,300 RPM.

Sam radiator jest bardzo smukły, a jego rozmiary do 145 x 161 x 65 mm. Dzięki wysokości 161 mm Ashura pasuje do większości standardowych rozmiarów obudów, zaś dzięki asymetrycznej budowie, nie ma problemu z instalacją w komputerze modułów pamięci z wysokimi radiatorami. Ciepło odprowadzane jest natomiast przez sześć 6-mm grubości rurek cieplnych, podłączonych do podstawy z miedzi, a następnie rozpraszane jest na aluminiowych żeberkach radiatora.

Ashura jest kompatybilny z podstawkami Intel -LGA 2011, LGA1155, LGA1156, LGA775 and LGA1366, oraz AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 i FM2. Cooler kosztuje 36,50 Euro.

Źródło: Scythe-eu.com

You may also like...