Dell nadal przywiązany do Windowsa RT

Mimo, że kolejne firmy porzucają mało udany system Windows RT, Dell wydaje się mocno go trzymać i nadal pracuje nad sprzętem, który będzie go wykorzystywał.

Samsung ogłosił niedawno, że nie będzie już produkował niczego z systemem Windows RT i parę firm poszło jego śladem, ale nie należy do nich Dell. Amerykański koncern nadal projektuje nowy sprzęt z tym OS’em, a jedną z nowinek technologicznych, która będzie go wykorzystywać jest tablet XPS 10.

Neil Hand, wice prezes Della w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że nadchodzący tablet będzie lżejszy i szybszy, lecz nie chciał ujawnić żadnych szczegółów na jego temat, więc nie wiemy nawet kiedy można się go spodziewać.

Hand twierdzi też, że system ma przed sobą przyszłość, ponieważ w Widows Store jest już dostępnych ponad 50,000 aplikacji na Windows RT oraz Windows 8, dlatego uważa, że użytkownicy XPS 10 pokochają nowy gadżet.

Niestety może się bardzo mylić, bo Samsung nie bez powodu zrezygnował z produkcji tabletów z tym systemem. Są one po prostu za drogie i zbyt mało użyteczne. Średnia cena urządzeń z Windowsem RT to 449-499 USD, a więc o wiele za dużo. A jeśli dodamy do tego fakt, że nie mogą się w żadnym wypadku równać z iPadem, lub tabletami na Androidzie, oferowanymi w podobnym przedziale cenowym, można się jedynie zastanawiać po co producenci wciąż wypuszczają nowy sprzęt z tym OS’em.

Źródło: PCworld.com

You may also like...