Google udostępniło Androida 7.1.2

Google rozpoczęło właśnie dystrybucję najnowszej wersji swego mobilnego systemu operacyjnego jakim jest Android 7.1.2. Na razie aktualizacja dostępna jest tylko dla urządzenia Nexus Player oraz tabletu Pixel C.

Użytkownicy urządzeń przenośnych już niebawem będą mogli zainstalować na swym sprzęcie najnowszą wersję Androida 7.1.2. Kilka tygodniu po premierze drugiej wersji beta, Google udostępniło bowiem finalną wersję aktualizacji.Póki co Android 7.1.2 nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich urządzeń. Pierwszeństwo ma oczywiście sprzęt Google, ale też nie cały. Na chwilę obecną aktualizacja jest więc dostępna tylko na Nexus Playera oraz Pixel C. Wkrótce będzie można ją zainstalować także na kolejnych urządzeniach.

Zmiany, które ze sobą przynosi, zależą od sprzętu, na którym zostanie zainstalowany. Użytkownicy Nexusa 6P, mogą bowiem liczyć na obsługę gestów przez czytnik linii papilarnych. Przesuwając po nim palce, można uzyskać określone funkcje. W przypadku PIxel C pojawił się nowy Pixel Launcher oraz layout aplikacji dostosowany do multitaskingu.

W smartfonach Pixel oraz Pixel XL, nowa aktualizacja powinna zlikwidować kila problemów występujących na tych urządzeniach, takich jak różowy pasek pojawiający się na zdjęciach, zakłócenia odtwarzanego dźwięku przy wyższym poziomie głośności oraz losowe wyłączenia smartfona.

Źródło: Google.com

You may also like...