Szybki sposób przygotowania eBooków

Domowe sposoby tworzenia eBooków sprowadzają się do zeskanowania całej książki. Niestety jest to proces żmudny i czasochłonny. Na szczęście mamy japońskich naukowców, którzy potrafią go znacznie uprościć.

Grupa naukowców z tokijskiego uniwersytetu, stworzyła zupełnie nowy system digitalizacji książek, który działa tak sprawnie, że w ciągu minuty potrafi zeskanować około 250-300 kartek.



System nazwany przez naukowców Book Flipping Scanning, składa się ze specjalnej kamery do robienia szybkich zdjęć oraz człowieka, który przewraca strony. Nie jest to więc pełna automatyka, ale też prędkość digitalizowania jest tak wysoka, że pracownik, który z dużą szybkością przewraca strony, z pewnością mocno się nie zmęczy.

Grupa naukowców wyznała mediom, że opracowała system po to, by można było w prosty sposób digitalizować papierowe książki, które często w bibliotekach pokrywa gruba warstwa kurzu, w ten sposób udostępniając je młodzieży, by mogła je czytać na nowoczesnych urządzeniach cyfrowych, takich jak smartfony oraz tabelty.

Pomysł niewątpliwie godny pochwały, bo dzięki nowej technologii, biblioteki będą mogły szybko przerobić posiadane zbiory na cyfrowe wersję, a te są znacznie łatwiej dostępne.

Źródło: K2.t.u-tokyo.ac.jp

You may also like...