Szybkie pendrive’y z rodziny Flex-Drive GO

Firma Sharkoon wprowadza do sklepów nowe modele pendrive’ów należących do przystępnej cenowo rodziny Flex-Drive GO. Nośniki dostępne są w dwóch standardach interfejsu oraz kilku wersjach pojemności.

Nowy Flex-Drive GO został wyposażony w interfejs USB 3.0, co oczywiście zapewnia mu znacznie lepsze osiągi w zapisie oraz odczycie danych. Model dostępny jest w wersji 8, 16, 32 oraz 64 GB, a jego prędkość odczytu/zapisu wynosi odpowiednio 80 MB/s i 10 MB/s. Nośnik dostępny jest w tej samej cenie co poprzednia wersja USB 2.0.Flex-Drive GO nie jest jedynym z nowych produktów Sharkoona. Firma ma w swej ofercie jeszcze model Flex-Drive Sprint Plus. Tu również zastosowano USB 3.0, jednakże osiągi są już znacznie wyższe, niż u poprzednika i wynoszą odpowiednio 190 MB/s i 40 MB/s w przypadku wersji o pojemności 64 GB. Model 16 GB jest nieco wolniejszy i musi się zadowolić o połowę mniejszą prędkością zapisu.

Ostatnią z nowości jest Flex-Drive Ultimate. To flagowy model dostępny w wersji 256 GB, o osiągach rzędu 250 MB/s odczyt i 150 MB/s zapis. W tym wypadku sugerowana cena wynosi jednak aż 279 Euro.

Źródło: Sharkoon.com

You may also like...