Połączenia audio-wideo dostępne w desktopowym WhatsApp

Desktopowa wersja komunikatora WhatsApp wzbogaciła się o połączenia audio oraz wideo. Dzięki szyfrowaniu end-to-end, prowadzone rozmowy są w pełni zabezpieczone przed podsłuchem.

WhatsApp to komunikator głównie mobilny, więc wszystkie jego najważniejsze funkcje najpierw trafiają na platformy iOS oraz Android. Aplikacji można używać także na desktopach. Ma ona jednak znacznie mniejsze możliwości w porównaniu do wersji mobilnej.

Na szczęście firma usilnie pracuje nad tym, aby zatrzeć te różnice i właśnie udostępniła desktopowej wersji komunikatora rozmowy audio i wideo. Z opcji od dawna oferowanej na smartfonach, mogą teraz korzystać posiadacze pecetów z systemem Windows oraz komputerów Mac.

Na tę chwilę funkcja oferuje jednak tylko połączenia standardowe, czyli pomiędzy dwiema osobami. Natomiast grupowe rozmowy pojawią się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Podobnie jak w wersji mobilnej, możemy zmienić orientację ekranu pomiędzy trybem portretowym oraz krajobrazowym. Mamy również możliwość włączenia lub wyłączenia transmisji wideo, jak również wyciszenia mikrofonu. Jest również opcja utrzymania okna połączenia zawsze na wierzchu, więc nie zgubimy go w gąszczu innych otwartych okienek.

Naturalnie same połączenia chroni szyfrowanie w systemie end-to-end, co w pełni zabezpiecza je przed ewentualnym podsłuchem. Dodatkowo aplikacja wprowadziła funkcję biometrycznej autoryzacji użytkownika. Zanim na komputerze połączymy się z naszym rozmówcą, możemy potwierdzić swą tożsamość za pomocą odcisku palca przyłożonego do czytnika smartfona.

Gdybyście chcieli pobrać najnowszą wersję desktopowego komunikatora wspierającego połączenia audio-wideo, to znajdziecie ją na oficjalnej stronie.

WhatsApp

Źródło

You may also like...