T-Mobile podało listę smartfonów, które dostaną Androida 12

Firma T-Mobile ujawniła listę smartfonów, które jako pierwsze otrzymają system Android 12. Znajdziemy na niej kilka najpopularniejszych modeli urządzeń mobilnych.

Za kilka tygodni Google wprowadzi na rynek system Android 12. Użytkownicy smartfonów znowu będą zastanawiali się kiedy otrzymają go posiadane przez nich urządzenia. Oczywiście zazwyczaj najpierw dostają je modele z wolnego rynku, zaś w dalszej kolejności sprzęt wyposażony w oprogramowanie operatorów. Użytkownicy tego ostatniego muszą zazwyczaj dość długo czekać, nie mając przy tym pewności, czy ich urządzenia go otrzymają, a jeśli tak to kiedy.

T-Mobile postanowiło więc zaspokoić cierpliwość swych klientów, ujawniając które urządzenia otrzymają najnowszą platformę. Niestety firma nie zdradziła kiedy mogą się jej spodziewać.

Wiemy na pewno, że Android 12 trafi na smartfony Pixel, OnePlus, serię Galaxy S21 oraz firmowy smartfon REVVL V+. Z tego co widać, to aktualizacja na podane modele urządzeń jest w fazie rozwoju, a więc zapewne przechodzi wewnętrzne testy. Zazwyczaj trwają one parę tygodni, więc na premierę systemu trzeba będzie trochę poczekać. Operator musi się bowiem upewnić, że aktualizacja nie sprawi żadnych problemów ze sprzętem.

Niestety trudno na razie powiedzieć kiedy producent zdecyduje się ją udostępnić. Można więc jedynie spekulować, czy smartfony otrzymają nowy system w tym roku, czy też będą musiały poczekać do przyszłego.

Android 12

Źródło

You may also like...