T-Mobile wkrótce uruchomi sieć 5G

T-Mobile ujawniło swe plany dotyczące sieci 5G. Operator planuje uruchomić ją w 2020 roku. Nowa sieć zaoferuje znacznie szybszy przesył danych, pozwalając bez przeszkód korzystać m.in., z transmisji obrazu w 4K.

Mobilna sieć staje się coraz szybsza, z czego oczywiście bardzo cieszą się posiadacze smartfonów. Dzięki temu mogą bowiem korzystać z coraz większej liczby usług internetowych, takich jak chociażby streaming muzyki i filmów w wysokiej rozdzielczości.

Aktualnie wykorzystuje się sieć 4G LTE oraz jej nieco szybszą odmianę LTE Advanced, lecz już za kilka lat będzie mogli skorzystać z jeszcze szybszego internetu mobilnego. Zaledwie kilka dni temu AT&T zapowiedziało uruchomienie sieci 5G, a teraz w jego ślady idzie T-Mobile.

Amerykański operator potwierdził, że już w 2020 roku zamierza uruchomić własną sieć 5G. Wykorzystująca pasmo 600 MHz oraz 200 MHz sieć, zapewni szybki dostęp do mobilnego internetu dla 100 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Dodam że, obecnie używana technologia pozwala pobierać pliki z prędkością do 300 Mbps. 5G jest natomiast wielokrotnie szybsza. Sieć ma charakteryzować się niskim poziomem opóźnień wynoszącym jedynie kilka milisekund. Dzięki temu stanie się użyteczna dla graczy, umożliwiając zabawę grami sieciowymi, w których opóźnienia są szczególnie istotne.

Na jaką natomiast prędkość transferu danych możemy liczyć? W założeniach ma ona wynieść 1 Gbps, ale możliwe jest osiągnięcie nawet 100 Gbps. Przy takimi internecie oglądanie filmów 4K na Netflixie i równoczesne słuchanie muzyki z Tidala, nie będzie żadnym problemem.

5g

Źródło: Newsroom.t-mobile.com

You may also like...