Tablet dla twardzieli

Panasonic znany jest z produkcji wytrzymałych tabletów, przeznaczonych do pracy w trudnym środowisku. Jednak nie jest to jedyna firma produkująca tego typu sprzęt.

Rywalem w tym segmencie rynku jest GammTech, który już od jakiegoś czasu zajmuje się produkcją wytrzymałych notebooków oraz tabletów. Jej najnowszym produktem jest Durabook TA10. Jest to tablet zaprojektowany dla najbardziej wymagających aplikacji, a przy tym na tyle mocny, że da się na nim pracować niemal wszędzie.

10,4-calowy ekran z wielodotykiem, ultra jasny by był doskonale widoczny nawet w pełnym słońcu, chroniony jest wzmocnionym szkłem. Natomiast odpowiednią wydajność zapewnia procesor Intel Ivy Bridge. Zaś o długi czas pracy dbają dwa 6-komorowe pakiety akumulatorów. Tablet posiada ponadto skaner kodów kreskowych, czytnik RFID, czytnik linii papilarnych, czytnik Smart Card oraz wewnętrzny system GPS.

Tablet wyposażono w szereg zabezpieczeń. Na przykład obudowa spełnia wojskowy standard 810G dla upadku i wstrząsów, oraz posiada certyfikat IP65 dla odporności na kurz i wodoszczelności. Dane są natomiast chronione technologią zabezpieczeń TPM 1.2 oraz Intelowską technologią antykradzieżową i systemem Computerance.

Durabook TA10 pojawi się w sprzedaży już za kilka dni, w cenie 2,300 dolarów. Tanio nie jest, ale chyba lepiej wydać nieco więcej na wytrzymały sprzęt, niż co kilka tygodni wydawać pieniądze na zwykły tablet.

Źródło: Gammatechusa.com

You may also like...