Technologia i moc z nowym systemem Harman Kardon
Kto nie ma w mieszkaniu dość miejsca, by postawić sobie kolumnadę kina domowego 5.1, a soundbar wydaje mu się nazbyt głębokim kompromisem, powinien czym prędzej zaprzyjaźnić swój piękny, płaski telewizor z jednym z 2.1 kanałowych systemów marki Harman Kardon. Jeśli bowiem ktokolwiek zna się na nagłaśnianiu projekcji filmowych, to właśnie Harman.
Choć każdy z tych systemów kina domowego składa się „tylko” z jednostki centralnej, dwóch kolumn i 200 watowego subwoofera ze zintegrowanym wzmacniaczem, oba otrzymały imponujący zastrzyk nowych technologii. Podstawowa rzecz to bezpośredni dostęp do wszystkich możliwych urządzeń przenośnych. Błyskawiczny transfer zawartości z iPad, iPhone, iPod, lub iTunes (z komputera Mac lub PC) to zasługa technologii AirPlay. Mamy tu też Bluetooth MultiConnect z parowaniem NFC do łączności z urządzeniami pracującymi na Androidzie i Windows, oraz DLNA 1.5 ułatwiający korzystanie z własnej muzyki, zdjęć i nagrań wideo. Oba urządzenia pozwalają też rozszerzyć wykorzystanie smartfonów i tabletów z systemami iOS lub Android –aplikacje, które można ściągnąć z Internetu, sprawiają, że z ich poziomu można sterować całym systemem. Zarówno BDS 380 jak i BDS 480 pracują w sieci Wi-Fi.
Sterowane dotykowo jednostki centralne zostały wyposażone w uniwersalny, cyfrowy amplituner z odtwarzaczem 3D Blu-ray Disc z trzema wejściami HDMI z 3D i 30/36-bitową głębią koloru (jedno z MHL), lub HDMI Audio Return Channel. Odkodowywanie audio odbywa się przez Dolby TrueHD i Digital Surround Decoding, dzięki czemu dźwięk z telewizora dorównuje jakością cyfrowemu obrazowi, jaką zapewnia wideo, odtwarzane z płyt Blu-ray. Jest on dodatkowo optymalizowany dzięki TrueStream – autorskiej technologii Harmana – i w ten sposób osiąga najwyższą jakość, możliwą w danych warunkach, bez względu na używaną aplikację lub źródło sygnału. Budowa solidnej sceny muzycznej możliwa jest dzięki automatycznej kalibracji z wykorzystaniem EzSet/EQIII (przez dołączony mikrofon). Oba systemy wyposażono w tuner FM z możliwością zaprogramowania 30 stacji i funkcją automatycznego programowania. Również pilot na podczerwień jest łatwy do zaprogramowania – można go przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń.
W kolumnach bocznych obu systemów, które różnią się wysokością, mamy po parze przetworników średniotonowych i tweeterze, które pracują wspólnie na moc 65 W na kanał, podając na tacy potężny, szczegółowy i precyzyjnie reprodukowany dźwięk. I na tym analogie się kończą. BDS 380 jest dostępny w czarnym kolorze, a decydując się na BDS 480 możemy wybrać między wykończeniem czarnym i białym. Różnica w cenie między BDS380 i BDS480 bierze się z różnej wielkości głośników, jakie zastosowano w systemach.
Cena: BDS 380 – 4999 zł, BDS 480 – 5599 zł.
Źródło: agencjaetna.pl
Technogadżet w liczbach