Technologia Intela w sportowym biustonoszu

Sportowe biustonosze są projektowane po to, aby zapewnić kobiecie komfort oraz odpowiednie wsparcie podczas aktywności fizycznej. Niestety wymusza to pewien kompromis, głównie w zakresie wentylacji. Technologia Intela pomogła jednak poradzić sobie z tym problemem.

Firma Chromat pokazała niedawno prototyp sportowego stanika, który został wyposażony w technologię opracowaną przez inżynierów Intela. System wykorzystuje specjalne otwory wentylacyjne, które zostają otwarte, gdy z powodu wysiłku fizycznego wzrośnie temperatura ciała kobiety, zapewniając jej wówczas chłodzenie.

Gadżet nazywa się Chromat Aeros Sports Bra i wykorzystuje moduły Intel Curie, jak również specjalny stop z pamięcią kształtu. Gdy ciało osiągnie określoną temperaturę, wówczas samoczynnie otwierają się klapy schładzając ciało. Producent zapewnia, że system automatycznie reaguje na takie czynniki jak pocenie, oddychanie oraz temperatura i użytkowniczka nie musi ze swojej strony nic robić.

Na razie biustonosz jest tylko prototypem i nie ma informacji czy wejdzie na rynek. Nie jest to bynajmniej jedyny projekt firmy Chromat, która pracuje jeszcze nad specjalnym dresem, również wykorzystującym technologię Intel Curie.

Źródło: Chromat.co

You may also like...