HBO Now niedostępne dla starszych modeli Apple TV

Posiadacze starszych generacji urządzeń Apple TV, nie mogą już korzystać z serwisu HBO Max. Amerykańska stacja właśnie przestała wspierać ten sprzęt.

Można powiedzieć, że elektronika użytkowa ma określony termin przydatności, po upływie którego jej funkcjonalność znacznie spada. Dotyczy to nie tylko smartfonów, które przestają otrzymywać aktualizację, ale też sprzętu RTV, takiego jak Apple TV.

W zeszłym miesiącu HBO ogłosiło, że serwis HBO Now stanie się niedostępny dla drugiej i trzeciej generacji urządzeń. Początkowo zakończenie wsparcia zaplanowano na koniec kwietnia, lecz ze względu na obecną sytuację przedłużono ją o dwa tygodnie. Dalej nie da się jednak odwlekać nieuniknionego i posiadacze wspomnianego sprzętu Apple właśnie utracili dostęp do usługi.

Oczywiście istnieje możliwość odzyskania go, bez konieczności wymiany sprzętu, choć wymaga poniesienia dodatkowych wydatków. Należy bowiem wykupić abonament u innych dostawców, takich jak Apple TV Channel lub Hulu, albo Amazon.

Jeśli jednak wolicie jednak oglądać dostępne treści bezpośrednio, to musicie posiadać się o nowy sprzęt. Zakończenie wsparcia nie powinno być jednak dużym zaskoczeniem, gdyż trzecia generacja urządzenia Apple ma już na karku osiem lat.

Apple TV

Źródło

You may also like...