Technologia maglev w chłodzeniu od Corsaira

Dotychczas o technologii maglev słyszeliśmy wyłącznie w kontekście super szybkich pociągów. Okazuje się jednak, ze rozwiązanie to może być stosowane z powodzeniem również w chłodzeniu do peceta.

Gdy za oknem mamy ponad 30 stopni, nasze komputery wymagają wówczas skutecznego chłodzenia, które efektywnie odprowadzi ciepłe powietrze z okolic procesora oraz karty graficznej.Dobrze byłoby, gdyby to chłodzenie było nie tylko wydajne, ale również ciche, gdyż słuchanie suszarki po kilka godzin każdego dnia, nie należy do przyjemności. Firma Corsair wychodzi więc naprzeciw graczom uwielbiającym ciszę i stworzyła nowy wentylator do obudowy z serii ML, który posiada na wyposażeniu technologię maglev.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do typowych wentylatorów, wiatrak nie obraca się w łożysku kulkowym, lecz w powietrzu, a konkretnie mówiąc na poduszce magnetycznej wytwarzanej przez magnesy. To rozwiązanie pozwala nie tylko znacznie obniżyć wytwarzany hałas, ale jako że wyeliminowano tarcie, podnosi także żywotność takiego wentylatora.

Nowy wiatrak obraca się z prędkością 2400 RPM, wytwarzając przy tym jedynie 37 dB hałasu. A jest dostępny w rozmiarach 120 i 140 mm i kosztuje odpowiednio 25 i 40 dolarów.

Źródło: Corsair.comYou may also like...