Technologia pomoże zapominalskim

Jeśli często gubisz lub zapominasz, gdzie położyłeś różne przedmioty, to nie musisz się już przejmować ich poszukiwaniem. Odnajdzie je za Ciebie nowoczesna technologia.

FinderCodes to nowy startup współpracujący z AT&T, który opracował technologię odnajdywania zagubionych przedmiotów. Opracowany projekt opiera się na specjalnych naklejkach z kodami QR, które muszą być umieszczone np. na breloku z kluczami, bagażu, czy każdym innym przedmiocie łatwym do zgubienia.Znalazca naszej zguby, skanuje kod smartfonem i jest następnie automatycznie przenoszony na specjalną stronę internetową, na której pojawiają się dane właściciela.

Firma zapewnia, że oznaczono już w ten sposób ponad 2000 przedmiotów, a właścicielom, którzy je zgubili, udało się już odzyskać część z nich. Niestety technologia w dużej mierze opiera się na ludzkiej uczciwości, więc trzeba liczyć na to, że jeśli ktoś odnajdzie naszą zgubę, to będzie mu się chciało wchodzić na stronę, kontaktować z właścicielem, a następnie oddać mu to co znaleźliśmy. Co prawda z firmami ponoć współpracować ma FedEx, więc można liczyć na jakiś łatwy sposób dostawy, ale tak czy inaczej, jeśli ktoś nie zechce nam oddać zguby, to w żaden sposób go do tego nie zmusimy.

Podejrzewam, że w naszym kraju zwyczajnie by to nie wypaliło.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...