Technologia Sense ID Qualcomma nie jest jeszcze gotowa

Analitycy sądzą, że, technologia Sense ID firmy Qualcomm, nie jest jeszcze gotowa. Mowa tu o zupełnie nowym czytniku biometrycznym do smartfonów.

Kilka dni temu Qualcomm, znany producent procesorów do urządzeń mobilnych, pokazał nową wersję technologii Sense ID. Jest to czytnik odcisków palców, który miałby zostać wbudowany w wyświetlacz.

Podczas prezentacji technologii, producent twierdził, że będzie ona gotowa do użytku już latem przyszłego roku. Innego zdania jest Ming-Chi Kuo, analityk rynkowy pracujący dla KGI Securities. Specjalista uważa bowiem, że rynkowa premiera produktu jest jeszcze bardzo odległa. Jego zdaniem, jest jeszcze kilka obszarów, w których technologia wymaga poprawienia.

Zdaniem analityka, ultradźwiękowy sensor pokazany w prototypie nowego smartfonu Vivo, jest już znacznie lepszy od poprzednich generacji. Oferuje większą precyzję odczytu i odróżnia prawdziwy palec od jego atrapy. Trzeba jeszcze poprawić skanowanie poprzez powierzchnię materiału, a także samą prędkość skanowania oraz szybkość reakcji sensora.

Kuo twierdzi też, że istnieją problemy z produkcją tej technologii. Takie jak konieczność zastosowania cieńszego szkła chroniącego ekran oraz elastycznych paneli OLED. A to oznacza, że nie we wszystkich smartfonach da się zainstalować taki czytnik. Jego zdaniem wielu klientów nie ma też nic przeciwko sensorom na tylnym panelu. Dla nich technologia Qualcommu może więc okazać się zbędna.

Naturalnie to tylko przewidywania analityka i nie wiadomo na razie jak rynek zareaguje na takie rozwiązanie.

Sense ID

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...