Ergonomiczne klawiatury od Microsoftu

Każdy kto dłużej pracuje przy komputerze wie, ja ważne jest, by klawiatura była ergonomiczna, ponieważ tylko w ten sposób zapobiegnie go zmęczeniu dłoni. Microsoft wprowadza właśnie do sprzedaży dwa nowe modele klawiatur, należące do linii Sculpt, oferującej ergonomiczne akcesoria komputerowe.

Obie klawiatury zostały zaprojektowane przy pomocy 5300 pracowników biurowych, którzy dzielili się z inżynierami koncernu swymi sugestiami pomagającymi stworzyć sprzęt o najwyższym możliwym komforcie pracy.

Pierwszy produkt to Sculpt Ergonomic Desktop składający się z klawiatury oraz myszki. Sama klawiatura jest bardzo interesującym urządzeniem, ze względu na ciekawy kształt, oraz dość szeroką przerwę znajdującą się na środku urządzenia. Producent podkreśla, że jej umiejscowienie nie jest przypadkowe, ponieważ dzięki temu dłonie użytkownika spoczywają na klawiaturze w sposób bardziej naturalny.

Zestaw zawiera dodatkowo bezprzewodowy moduł klawiszy numerycznych, a dostaniemy go za 129,95 USD, lub jeśli nie potrzebujemy zestawu, wówczas klawiatura kosztuje 80,95 USD, zaś myszka 59,95 USD.

Drugim z produktów jest Sculpt Comfort Desktop Bundle, który również oferuje nam mysz i klawiaturę. W tym wypadku mamy już bardziej tradycyjną klawiaturę, aczkolwiek również nieco wygiętą, wraz z płaską sekcją numeryczną. Podpórka pod nadgarstek jest zdejmowana i podobnie jak poprzednim modelu, tu również spacja jest dzielona.

Zestaw kosztuje 79,95 USD, albo tak jak w pierwszym przypadku, 59,95 USD za klawiaturę oraz 39,95 USD za myszkę.

Źródło: Microsoft.com

You may also like...