Tegoroczny iPhone kupimy już od 549 dolarów

iPhone 12 może być jednym z najtańszych smartfonów amerykańskiej marki. Według przecieków, podstawowy model z tej rodziny będzie kosztował 549 dolarów.

Klienci Apple byli przez lata przyzwyczajani do wysokich cen smartfonów, gdyż wmawiano im, że otrzymują ekskluzywny produkt. Ta strategia obecnie nie spisuje się jednak tak dobrze, gdyż konkurencja oferuje znacznie lepszy sprzęt za niższą cenę. Firma z Cupertino musi więc coraz zacieklej walczyć o klienta i dla najnowszego modelu opracowała nową strategię cenową, która ma w tym pomóc.

Jak wiemy iPhone 12, ma być dostępny w kilku wersjach różniących się wyposażeniem. Podstawowy wariant otrzyma modem 4G i według najnowszych przecieków, jego cena będzie całkiem atrakcyjna. Źródło twierdzi bowiem, że ceny nowego sprzętu będą rozpoczynały się od 549 dolarów.

Co otrzymamy w zamian? Na pewno ten sam układ A14, który znajdzie się również w droższych modelach. Zapewni sprzętowi tę samą wydajność działania aplikacji co w droższym sprzęcie. Ekran będzie jednak posiadał tylko matrycę LCD, zamiast oferującego znacznie lepszy obraz panelu OLED.

Jeśli nie zależy nam na technologii 5G, a chcemy mieć większy ekran, to za 649 dolarów dostaniemy wersję Max 4G. Natomiast smartfony wyposażone w modemy 5G, kupimy odpowiednio za 649 oraz 749 dolarów.

Naturalnie są to ceny nieoficjalne, więc dopóki Apple oficjalnie nie zaprezentuje nowych smartfonów, tak powinniśmy je traktować.

iPhone 12

Źródło

You may also like...