Nowy smartwatch Huawei będziemy ładować co 14 dni

Huawei przygotowuje kolejnego smartwacha dla ludzi aktywnych. Model o nazwie Huawei Watch GT, zostanie oficjalnie zaprezentowany 16 października.

Apple Watch jest bezdyskusyjnym królem rynku smartwatchy, lecz nie jest to jedyny tego typu sprzęt na rynku i inni producenci również oferują podobne gadżety. Już niebawem będziemy mogli kupić kolejny zegarek firmy Huawei, który ma być następcą modelu Huawei Watch 2.

Produkt o nazwie Huawei Watch GT, prawdopodobnie będzie mieć swą oficjalną premierę 16 października, bowiem na ten dzień producent zaplanował swą konferencję. Dzięki witrynie Slashleas już teraz możemy jednak zobaczyć jak będzie wyglądał oraz jakie funkcje nam zaoferuje.

Produkt będzie posiadał 1,4″ wyświetlacz AMOLED o całkiem sporej rozdzielczości 454 x 454 pikseli, zapewniający doskonałej jakości obraz. Wyposażony zostanie również we wbudowany GPS, czujnik tętna, jak również sensory umożliwiające monitorowanie naszego snu. Jak widać jego funkcje są standardowe dla tego typu urządzeń, a miłym dodatkiem jest wodoszczelna obudowa wytrzymująca zanurzenie do 50 m, więc można będzie z nim również pływać.

Atutem Huawei Watch GT ma być jednak bateria o pojemności aż 420 mAh. To jeden z największych akumulatorów jakie kiedykolwiek znalazły się w zegarku. Jak można się domyśleć, zapewni więc imponujący czas pracy. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu będzie działać aż 14 dni. Natomiast gdy włączymy tryb Always On Display, czas ten skróci się o połowę. Jeśli jednak zechcemy skorzystać z GPS’u, musimy na uwadze, że wówczas będzie działać tylko przez 20 godzin. Ale to i tak imponujący wynik.

Prócz Huawei Watch GT, chiński koncern przygotowuje także opaskę fitness o nazwie Huawei Terra. Produkt posiadać będzie 0,95″ ekran AMOLED, jak również pulsometr oraz GPS. Podobnie jak zegarem jest wodoszczelna, zaś jej bateria na jednym ładowaniu działać ma do 14 dni.

Huawei Watch GT

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...