Galaxy A9s pierwszym smartfonem z czterema kamerami

Pierwszy smartfon Samsunga z czterema kamerami będzie nazywał się Galaxy A9s. Model przeznaczony głównie na rynek chiński, zadebiutuje 11 października, podczas konferencji producenta.

Wygląda na to, że Samsung zamierza znacznie podnieść atrakcyjność rodziny Galaxy A, czyniąc z niej ciekawą alternatywę dla flagowych modeli. To właśnie w tej rodzinie, koreański producent najpierw wprowadzi modele wyposażone w nową funkcjonalność.

Pisałem już dziś, że Galaxy A6s, znany dotychczas jako Galaxy P30, będzie pierwszym smartfonem tej firmy posiadającym potrójną kamerę główną. Model Galaxy A9s, będzie z kolei pierwszym urządzeniem tego producenta, oferującym użytkownikowi aż cztery kamery. Początkowo sądzono, że produkt funkcjonować ma jako Galaxy A9 Pro 2018, jednakże teraz dowiedzieliśmy się, że otrzyma mieć zupełnie inną nazwę.

Naturalnie musimy pamiętać, że cztery kamery nie oznacza automatycznie jakości zdjęć zbliżonej do aparatów cyfrowych. Owszem, może być nieco lepsza w porównaniu do modeli z dwoma kamerami, ale rewolucji nie należy oczekiwać. Na razie nieznane są parametry techniczne tychże czterech kamer.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że główny sensor zostanie wyposażony w matrycę 24 MP. Będzie mu towarzyszyć szerokokątna soczewka z sensorem 8 MP o kącie widzenia 120 stopni. Dodatkowo pojawi się jeszcze 10 MP sensor oraz 5 MP sensor z zoomem. To nie jest finalna specyfikacja aparatu. Tę poznamy dopiero w przyszły czwartek 11 października, gdy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Galaxy A9s

Źródło: Twitter.com

You may also like...